Новини

Капітальний ремонт бетонних будівель

Будь-які будівлі та споруди рано чи пізно потребують капітального ремонту. Ці роботи необхідні відновлення цілісності пошкоджених елементів конструкції, і навіть поліпшення функціональності всієї будови.

Які види робіт належать до капітального ремонту будівлі? Насамперед, це:

  • пробиття нових дверних та віконних отворів;
  • посилення фундаменту;
  • надбудова одного або кількох поверхів;
  • посилення несучих стін;
  • встановлення додаткових сходових прольотів тощо.

При цьому основним матеріалом, із яким доводиться працювати підрядникам, залишається бетон.

Особливості робіт із бетоном

Бетонні ремонти бувають великих і малих обсягів: іноді потрібне лише незначне технічне обслуговування, щоб повернути будівлі «колишню славу», а в інших випадках невідкладної допомоги вимагають структурні пошкодження з високим ступенем ризику.

Вимоги капітального ремонту будівлі оглядаються спеціальною комісією, яка видає дозволи на початок ремонтних робіт. При цьому існують деякі обмеження для історичних будівель — будь-яке технічне обслуговування не повинно змінювати зовнішній вигляд об’єкта кардинально.

Перш ніж розпочати капітальний ремонт, необхідно провести ретельний огляд будівлі, щоб визначити основну причину проблем з бетонними конструкціями та визначити будь-які труднощі, які можуть виникнути в процесі виконання робіт.

Пошкоджені конструкції, з яких починають обсипатися шматки бетону, є небезпекою, що вимагає негайної уваги. Незначні тріщини, які не впливають на безпеку будови для оточуючих, можуть бути усунені пізніше.

Корозія залізобетону, викликана процесами карбонізації, є поширеним «діагнозом», який ставиться у разі сегментів бетону, що розтріскалися. Вона може вимагати вжиття додаткових запобіжних заходів через деформацію сталевої конструкції.