Монтаж трубопроводів високого та низького тиску
Будь трубопровід являє собою конструкцію підвищеної складності, в якій задіяні сотні елементів, від якості виконання яких залежить не тільки працездатність всієї системи, але і безпеку обслуговуючого персоналу.
Трубопровідні системи використовуються для транспортування на будь-які відстані не тільки рідких і газоподібних робочих речовин і середовищ, але і сипучих продуктів. При цьому в якості основної рушійної сили може виступати як тиск повітря, так і сила тяжіння (при використанні особливостей ландшафту і при перепаді висот).
Практично всі трубопроводи мають один функціонал, який полягає в передачі робочих середовищ від місць їх видобутку до місць переробки і прямого використання. Крім того, існують трубопровідні системи, які використовуються для видалення або відведення рідких середовищ.
Це можуть бути:
• каналізаційні системи і колектори;
• дренажні системи;
• водовипускні системи, що видаляють рідину з підземних накопичувачів.
Трубопроводи бувають високого і низького тиску, що накладає деякі особливості на монтаж і подальше використання.
Монтаж систем трубопроводів високого тиску
Монтаж систем трубопроводів високого тиску – це відповідальний процес, що вимагає дотримання суворих норм і правил. Його проводять відповідно до підготовленими робочими кресленнями і проектом. Будь-які відступи і доповнення повинні бути узгоджені з проектною організацією, яка має дати «добро» на зміни.
Монтаж систем трубопроводів високого тиску виконується тільки після ретельної перевірки, тестування і фіксації на фундаменті заставних елементів конструкції. Це необхідно, в першу чергу, для безпечної експлуатації встановленої лінії, а також для максимально можливого терміну служби.
Сам трубопровід і кожен його елемент, починаючи від труб і закінчуючи запірною арматурою, ретельно промивається і продувається під тиском. При цьому видаляється окалина, залишки технологічної упаковки, сміття і бруд, що потрапили ззовні.
Монтаж систем трубопроводів низького тиску
Монтаж систем трубопроводів низького тиску використовується в основному в комунальному секторі. Труби в даному випадку можуть бути виконані з ПВХ матеріалів. Також застосовуються звичайні стандартні труби для систем подачі води і газу.
Низький тиск робочих середовищ обумовлює менш суворі вимоги до товщини і допускам складових елементів трубопроводів. Проте, будь-який монтаж систем низького тиску повинен проводитися тільки після ретельної перевірки і тестування кожної частини трубопроводу.