Антикорозійний захист будівель і споруд з металу і бетону

В останні роки корозія металів, особливо в категорії арматурної сталі і залізобетону, привертає все більшу увагу з-за її широкого поширення в певних типах конструкцій. Крім того, сучасні будівлі, споруди та обладнання досить дорогі в ремонті, що також необхідно враховувати.

Антикорозійний захист обладнання стала всерйоз обговорюватися при експлуатації морських споруд, а також при введенні в дію підприємств хімічної галузі. Корозія сталевих арматур і металу в цілому на настилах мостів, стоянках та інших конструкціях, що піддаються впливу хлоридів, зробили цю проблему особливо помітною.

Широкі дослідження факторів, що сприяють корозії стали, розширили наше розуміння механіки корозії, особливо щодо ролі іонів хлору. Очікується, що застосування результатів дослідження призведе до меншої кількості випадків корозії в нових залізобетонних конструкціях і до вдосконалених методів ремонту викликаних корозією ушкоджень існуючих конструкцій.

Антикорозійний захист обладнання

Захист бетонних поверхонь і цінного устаткування вкрай важлива в сучасних реаліях. Особливо це актуально в умовах впливу агресивних зовнішніх середовищ (солона морська вода, висока атмосферна вологість і так далі).

Швидкість корозії сталевої арматури, вбудованої в бетон, залежить від чинників навколишнього середовища. У разі електрохімічної корозії повинні бути присутніми кисень і волога. Залізобетон зі значними градієнтами змісту хлорид-іонів вразливий для макроячейки, особливо коли він піддається циклам змочування і сушки.

Цей стан часто виникає на автомобільних мостах і на стоянках, що піддаються впливу солей для захисту від обмерзання, а також в спорудах в морському середовищі.

Іншими факторами, що впливають на швидкість і рівень корозії, є:

• неоднорідність бетону і арматурної сталі;
• pH води в порах бетону;
• карбонізує Портландцементний пасти;
• тріщини в бетоні;
• паразитні струми і гальванічні ефекти через контакт між різнорідними металами.

Пропорції суміші бетону, товщина бетонного покриття над арматурної сталлю, заходи по боротьбі з тріщинами і вжиття заходів, спеціально розроблених для захисту від корозії, – ось деякі з факторів, які допомагають контролювати початок і швидкість корозії.

Антикорозійний захист металевих поверхонь

Антикорозійний захист металевих поверхонь є важливим етапом будь-якого будівництва, реставрації або ремонту. Від того, наскільки надійно буде захищена метал, багато в чому буде залежати ресурс всієї будівлі, споруди або коштовного обладнання.
Якісна антикорозійний захист бетонних поверхонь включає ряд заходів по забезпеченню стійкості до іржі входить в конструкцію металу. Методи можуть бути різними в залежності від умов експлуатації та особливостей споруди.

Антикорозійний захист бетонних споруд

Бетон зазвичай забезпечує арматурну сталь чудовим захистом від корозії. Високолужних середовище в бетоні створює припасовану плівку, яка пасивує сталь і захищає її від корозії. Через властивих бетону захисних властивостей корозія арматурної сталі не відбувається в більшості високоякісних бетонних елементів або конструкцій.

Проте, корозія сталі може статися, якщо:

• бетонні конструкції не витримують проникнення речовин, що викликають корозію;
• конструкція не була належним чином спроектована для умов експлуатації;
• навколишнє середовище не відповідає очікуваної або змінюється протягом терміну служби конструкції.

У той час як деякі типи металів можуть піддаватися корозії при певних умовах при закладенні в бетон, корозія сталевої арматури всередині бетону є найбільш поширеною і викликає найбільшу заклопотаність.