Новини

Звукоізоляція трубопроводів

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожен третій житель Європи почувається некомфортно через надмірний шум. На жаль, усунути всі джерела дратівливих звуків неможливо. Однак, ви можете забезпечити сприятливі умови у житлових та офісних приміщеннях, використовуючи додаткову ізоляцію трубопроводів.

Чому так важливо? Людина сприймає звуки частотою від 16 до 22 тисяч герц. Високий рівень шуму негативно впливає на ваше самопочуття та здоров’я. Це призводить до дратівливості, зниження працездатності та безсоння, головного болю, неврозів та депресії.

Тому так важливо усунути небажані подразники з навколишнього середовища і, зокрема, звертати увагу на такі моменти як звукоізоляція труб (базальтові циліндри, пінопропілен, поліетилен або гумова ізоляція, наприклад).

Чим утеплити та звукоізолювати каналізаційні труби

Спінений поліетилен є одним із найчастіше використовуваних ізоляційних матеріалів. Встановлюється навколо опалювальних, санітарних та каналізаційних труб. Однак він має свої недоліки, такі як:

  • жорсткість;
  • складність монтажу;
  • проблеми із забезпеченням доступу до елементів запірної арматури.

Ще одне цікаве рішення – покриття з мінеральної вати або базальтові циліндри, які мають відмінні звукоізоляційні властивості. При цьому подібні матеріали забезпечують якісну теплоізоляцію у будь-яких зовнішніх умовах.

Тим не менш, вибір відповідної ізоляції залежить від кількох факторів. Має значення відповідний тип матеріалу, що використовується, а також товщина утеплювача і правильний спосіб монтажу (утеплювач повинен щільно прилягати до труби).

Купуючи базальтові циліндри для труб, слід “підігнати” їх під зовнішній діаметр труб. Якщо простір між ізоляцією та трубою занадто великий, водяна пара (конденсат) може накопичуватися, що знижує ефект шумоподавлення.