Новини

Застосування мінеральної вати

ukr-ez.com-izgotovlenie-teploizolyaczionnyh-czilindrov

Сьогодні нікого не дивують теплоізоляційні циліндри на основі базальтової вати, які практично повсюдно витіснили старі та малоефективні засоби ізоляції. Ми активно використовуємо мати на основі мінеральної вати, але мало хто уявляє, що це за матеріал і чому він настільки затребуваний.

Мінеральна вата – що це таке? Простими словами можна сказати, що мінеральна або базальтова вата є ідеальним матеріалом для теплоізоляції, пожежоізоляції та звукоізоляції. Це якісний ізоляційний матеріал мінерального походження.

У складі вати базальтові волокна, які витягуються за особливою технологією при обробці каменю високим тиском та температурою. Це пояснює багато властивостей матеріалу, завдяки яким він став настільки затребуваним у таких галузях, як:

  • будівництво;
  • енергетика;
  • харчова промисловість;
  • хімічна галузь;
  • нафтогазова галузь тощо.

Мінеральна вата охоплює широкий спектр застосування, так як може використовуватися як на внутрішніх, так і на зовнішніх стінах, а також на підлогах, дахах і стелях. Товщина мінеральної вати може бути відрегульована відповідно до ваших потреб. Цей матеріал забезпечує відмінний захист від холоду та часто використовується для ізоляції будівель.<

Види мінеральної вати

Насправді існує два основних різновиди мінеральної вати – на основі каменю та скла. Перша виготовляється не лише з базальту, а й доломіту, габро або вапнякового заповнювача. Матеріал засипається на спеціальні форми, після чого піддається впливу високих температур і перетворюється фактично на лаву.

Це дозволяє, використовуючи певну технологію, утворити волокна майбутньої мінеральної вати. У складі утеплювача крім самих волокон також є смоли, наповнювачі, закріплювачі та інші компоненти.

Що стосується так званої «скловати», то основною сировиною для її виробництва є кварцовий пісок та бій скла. Технологія виготовлення вати в цьому випадку дуже схожа на попередній варіант.