Новини

Захист ізоляції трубопроводів в Україні

Використання теплової ізоляції труб переслідує кілька основних завдань та цілей. Завдяки їй, вдається підвищити ККД обладнання, знизити витрати на додаткове нагрівання робочого середовища, збільшити загальну енергоефективність.

Існує кілька варіантів виконання теплової ізоляції:

  • мінеральна вата у рулонах;
  • теплоізоляційні циліндри;
  • скловата і так далі.

З кожним роком з’являються все більш ефективні та довговічні матеріали, які служать роками, не втрачаючи своїх властивостей та характеристик.

Наприклад, у Європі та Америці давно використовують композитний матеріал ізоляції, що складається з керамічного волокна з високим вмістом оксиду алюмінію. Він покритий термостійким і дуже міцним композитом. Така ізоляція є стаціонарною, забезпечуючи міцність та стійкість труб до зовнішніх впливів.

Також популярні знімні ізоляційні ковдри, які складаються з трьох основних шарів. Зовнішній захисний кожух захищає ізоляцію від довкілля. Усередині розташований утеплювач, а внутрішній вкладиш фіксує ізоляційне покриття на місці.

Знімні ізоляційні покриття можна використовувати повторно, вони ідеально підходять для обладнання, що потребує періодичного обслуговування. Ізоляційні покриття можуть бути сконструйовані так, щоб вони діяли як екрани, що запобігають попаданню рідин на вихлопні гази і компоненти двигуна.

Навіщо захищати ізоляцію

Дуже важливим моментом стає ефективний захист ізоляції трубопроводів, який зазвичай виготовляється зі сталевих листів, алюмінієвого поліестеру або алюмінієвої фольги. Її призначення полягає у відображенні тепла та запобіганні його виходу через ізоляцію.

Також захист захищає ізоляцію від зовнішніх атмосферних впливів, птахів та тварин, механічних пошкоджень.