Новини

Захисні покриття для ізоляції трубопроводів

При проектуванні установок слід приділяти пильну увагу багатьом деталям та нюансом. Першим кроком для ефективного захисту установки є її ізоляція відповідним матеріалом – мінеральною ватою, гумою чи поліуретаном. Наступним кроком є покриття ізоляції захисним кожухом.

Навіщо потрібен захист ізоляції трубопроводів і чи можна без неї обійтися? Основним завданням кожухів, що монтуються на елементи установки, є додатковий захист власної ізоляції від:

  • механічні пошкодження;
  • негативного впливу вологи;
  • УФ-випромінювання під час зовнішньої установки.

Металеві оболонки для труб покращують зовнішній вигляд трубопроводів. Виробники пропонують широкий вибір кожухів стандартної поздовжньої форми, призначених для закріплення установок на прямих ділянках, а також моделі у формі колін або трійників.

Матеріал захисної оболонки

Оболонки для захисту ізоляції труб виготовляються із різних матеріалів. Серед найпопулярніших з них можна виділити покриття із оцинкованого сталевого листа, листа нержавіючої сталі та алюмінію. Замовники, які хочуть надійно та надовго захистити установку від зовнішніх факторів, найчастіше вибирають кожухи труб із оцинкованого або алюмінієвого листа.

Дані види виробів доступні у варіантах різного діаметра, що дозволяє підібрати варіант, сумісний практично з будь-яким трубопроводом. Важливо відзначити, що кожухи з листового металу мають високу стійкість до погодних умов, що змінюються (вологи, ультрафіолетового випромінювання, зміни температури), тому їх використовують як у закритих приміщеннях, так і на відкритому повітрі.

Цікаво, що покриття із алюмінієвого листа додатково стійкі до морської води. На додаток до прямих труб ви знайдете елементи для закриття вигнутих ділянок установки і так звані переходи – конічні елементи з каналом потоку, що зменшується.