Новини

Як знизити втрати тепла та збільшити ККД трубопроводу

Належна ізоляція труб дозволяє покращити роботу та підвищити загальну ефективність усієї системи трубопроводу. Для цього необхідно використати відповідне покриття, яке ефективно зменшить втрати тепла.

Існує багато матеріалів, з яких можна зробити утеплення. Серед них:

  • пінополіуретани PUR та PIR;
  • мінеральна (базальтова вата);
  • скловата і так далі.

Одним з кращих рішень, що поєднують високу ефективність, мінімальні втрати тепла, стійкість до впливу зовнішніх факторів є теплоізоляційні циліндри на основі базальтової вати. У чому їх особливості та переваги?

Найважливіші базальтової вати, як утеплювача

Теплоізоляційні оболонки труб на основі базальтової вати виготовляються промисловим способом. Цей ізолятор виготовляється на основі натуральних природних матеріалів (базальт) з додаванням смол, закріплювачів та інших необхідних компонентів.

Вихідна сировина (базальтова крихта з додаванням кремнію) нагрівається у спеціальній печі, після чого буквально розплавляється у формах. З отриманої маси “витягуються” базальтові волокна, які в майбутньому стануть основою для утеплювача.

Базальтова вата зберігає дуже гарні ізоляційні властивості навіть за екстремальних температур. Вона стійка до впливу вологи, біологічних та хімічних факторів. Теплоізолятор можна використовувати при температурах, що перевищують 250°З збереженням всіх його властивостей та характеристик.

Завдяки своїм властивостям базальтові теплоізоляційні оболонки отримали широке застосування, насамперед, у будівництві, у нафтогазовій галузі, важкій промисловості, у комунальному секторі. Вони використовуються при ізоляції трубопроводів гарячого та холодного водопостачання, а також опалювальних установок у житлових та виробничих будівлях.