Новини

Як вибрати термочохли для запірної арматури

Термочохли для запірної арматури, власне виробництво яких налагоджено на нашому підприємстві, це найважливіший елемент захисту елементів трубопроводів різного призначення. Клапани, крани, перехідники, фланцеві з’єднання – це деталі, що найчастіше використовуються в нафтохімічній, хімічній, нафтогазовій промисловості.

Як і трубопроводи технологічної лінії, запірну арматуру часто необхідно ізолювати, щоб мінімізувати втрати тепла для підвищення енергоефективності або для підтримки бажаної температури вмісту матеріалів, що протікають через клапан.

Крім того, ізоляційні покриття захищають деталі клапана від замерзання за низьких температур. Однак, на відміну від трубопроводів технологічної лінії, які часто ізольовані постійною ізоляцією або оболонкою, клапани, як правило, повинні залишатися доступними для обслуговуючого персоналу на випадок, якщо їм потрібне обслуговування або виникне необхідність під час аварійної ситуації.

Знімні термочохли – на що звертати увагу?

Маючи справу з ізоляційними покриттями, не можна використовувати один розмір. Основними параметрами, що впливають на нормальну роботу обладнання та збереження його функціоналу в будь-яких умовах, є:

  • Правильне встановлення.

Запірна арматура буває різних конфігурацій – засувки, проточні клапани, дросельні заслінки і так далі з великою різноманітністю марок, моделей та розмірів у кожній категорії. Кожен має свою унікальну геометрію, і спеціально розроблене ізоляційне покриття має точно відповідати тій частині, на яку воно призначене.

Орієнтація клапана або наявність сусідніх клапанів або трубопроводів можуть вплинути на остаточну конструкцію захисного покриття. Правильно розташовані вирізи необхідні для правильної установки ізоляційного покриття та його правильного функціонування.

  • Товщина ізоляції.

Для дуже маленьких клапанів або там, де виникають проблеми із зазорами, часто потрібна тонша ізоляція завтовшки близько одного сантиметра. З іншого боку, є випадки, коли потрібна більш товста ізоляція через високу температуру або шумоподавлення. Крім товстішої ізоляції, для шумоподавлення потрібна багатошарова конструкція з додатковим шаром звукопоглинаючого матеріалу. Товщина цих багатошарових обкладинок може досягати 10 см.

  • Матеріали.

Стандартна конструкція знімних ізоляційних кришок для промислового застосування включає внутрішнє та зовнішнє облицювання зі скловолокна з силіконом або тефлоном з ізоляцією зі скловолокна між ними. Але для деяких застосувань можуть бути потрібні альтернативні облицювання або ізоляційний матеріал.