Новини

Як вибрати правильний матеріал ізоляції

Помилки при утепленні розподільчих мереж гарячого та холодного водопостачання, опалення, охолодження повітря, вентиляції та сантехніки найчастіше призводять до необхідності додаткових вкладень та витрат трудового часу.

У разі правильного монтажу єдина причина нижчої ефективності установки у самій ізоляції. Ви можете використовувати матеріал, що цілком відповідає нормативам, але не забезпечує, наприклад, допустимий рівень тепловтрат.

Для того, щоб змінити такий стан речей, необхідно вибрати та використовувати правильну ізоляцію з максимальними параметрами, завдяки чому ми забезпечимо не тільки велику безпеку, а й швидке повернення інвестицій.

Який утеплювач буде найкращим?

Приймаючи рішення про використання конкретного ізоляційного матеріалу для опалювальних та санітарно-технічних споруд, ми маємо насамперед звертати увагу на:

  • безпека;
  • відповідність нормативам та стандартам;
  • ефективність;
  • довговічність;
  • вплив на довкілля.

У разі ізоляції систем центрального опалення та гарячого водопостачання дуже важливо вибрати матеріал із кращим коефіцієнтом теплопровідності лямбда. Це можуть бути, наприклад, циліндри та напівциліндри з кам’яної вати.

При прийнятті рішення щодо використання конкретного утеплювача також варто враховувати його вологонепроникність. Матеріал, що вбирає вологу, істотно погіршує теплоізоляційні властивості покриттів, що виражається у збільшенні тепловтрат використовуваної установки.

При виборі товщини ізоляції для установок центрального опалення, гарячого водопостачання та охолодження слід керуватися положеннями посібника про технічні умови, яким повинні відповідати будівлі та їх розташування.