Новини

Як вибрати правильну теплоізоляцію для труб

Ізоляція труб – досить складне питання, яке вирішується залежно від сфери застосування трубопроводів і типу робочих середовищ, що переміщуються. Сьогодні є безліч варіантів ізоляції – ви можете вибрати утеплювач для труб з вати, наприклад, або віддати перевагу циліндрам з пінополістиролу.

Якісна ізоляція труб працює найкраще лише при правильному застосуванні, що включає використання відповідного утеплювача для конкретного проекту. Розглянемо деякі з доступних варіантів.

Види теплоізоляції труб

Ізоляція труб знижує передачу теплової енергії до поверхні трубопровідної системи та від неї, забезпечуючи збереження тепла. Основними типами матеріалів ізоляції є:

• Скловолокно.

Найпростіший і найдоступніший варіант, який використовується вже багато років для проектів будь-якої складності. Скловолокно забезпечує якісну ізоляцію та випускається у різному вигляді (рулони, мати, напівциліндри) залежно від ваших потреб.

• Поліуретан

Поліуретан найефективніший у холодних умовах. Це форма ізоляції з холодної піни, що використовується на холодних поверхнях трубопроводів, щоб уникнути перегріву чи конденсації. Поліуретан витримує температури в діапазоні від -150°C до 110°C, і найчастіше він доступний у попередньо відформованих циліндричних формах, щоб відповідати трубопроводу.

• Фенол.

Що вийде, якщо змішати тверді речовини та рідини? Фенольна ізоляція труб! Це жорсткий ізоляційний пінопластовий матеріал для труб, виготовлений шляхом змішування твердих речовин з фенольною смолою і поверхнево-реагує агентом. Фенольна ізоляція є найбільш енергоефективним варіантом.