Новини

Як «працює» теплоізоляція

Теплоізоляція будівель та утеплення будівель та споруд для багатьох є досить «спірним» питанням. Чи потрібно вкладатися в утеплення, і як це буде вигідним для кінцевого власника нерухомості?

Для відповіді це питання слід розібратися, що є утеплювач. За фактом – утеплювачем вважається будь-який матеріал, що уповільнює відведення тепла. Зазвичай тепло переміщатиметься з більш гарячих областей до більш прохолодних зон, доки температура не зрівняється. Ізоляція сповільнить потік тепла та допоможе регулювати температуру.

В даний час у житловому та промисловому будівництві використовуються два основні типи ізоляції:

  • об’ємна;
  • з використанням фольги, що відбиває.

Як вони працюють і який варіант віддати перевагу конкретної ситуації?

Об’ємна ізоляція, така як теплоізоляційні повсті або мінеральна вата, містить мільйони крихітних «повітряних кишень». Ці повітряні кишені переривають шлях тепла, що уповільнює швидкість втрати чи припливу тепла.

Світловідбивна ізоляція складається з тонкого шару світлоповертаючого матеріалу з одного або обох сторін. Цей шар, що відбиває, буде відображати променисте тепло від своєї поверхні. Подібний тип дозволяє зменшити приплив тепла влітку за рахунок відображення променистого тепла сонця від вашого будинку, а також взимку, відбиваючи променисте тепло від джерел усередині вашого будинку, щоб запобігти втраті тепла.

Які переваги ізоляції

Основні переваги встановлення теплоізоляції у вашому будинку – це підвищений комфорт та зниження енергоспоживання. Установка теплоізоляції також є одним із найкращих способів зробити ваш будинок більш екологічно чистим.

Утеплювач, правильно встановлений у стінах та стелі, значно скоротить кількість енергії, необхідну для обігріву будинку взимку та збереження прохолоди влітку. Створивши комфортнішу температуру в приміщенні, вам більше не доведеться покладатися на штучне опалення та охолодження.