Новини

Як не помилитися під час ізоляції сантехнічних систем

Сучасне виробництво теплоізоляційних матеріалів дозволяє вибрати найбільш оптимальні варіанти захисту трубопроводів різного типу та призначення. Однією з найважливіших інженерних мереж є сантехнічна система, правильна ізоляція якої є вкрай важливою.

Слід розуміти, що незалежно від типу об’єкта правильно виконана ізоляція інсталяційних сантехнічних систем гарантує безпечне та комфортне використання даної будівлі. Помилки та упущення в цьому відношенні призводять не тільки до різкого зниження ефективності установки, але й до роботи всього об’єкта. То як же не помилитися у виборі утеплювача?

Основна проблематика

Серед найчастіших помилок, пов’язаних із використанням утеплювачів, можна виділити:

  • невідповідність товщини ізоляції умовам, у яких працює установка;
  • неправильно підібраний матеріал ізоляції;
  • відсутність використання нагрівальних кабелів у місцях, де вони необхідні;
  • Відсутність захисту ізоляції.

Помилки, пов’язані з неправильним монтажем, призводять до виникнення теплових мостів, тобто утворення місць, які можуть промерзнути, викликаючи застій у трубопроводі. Помилки при монтажі ізоляції, у тому числі які призводять до замерзання, не тільки призводять до нестачі води у мешканців, але також можуть призвести до розгерметизації трубопроводу в місцях зварювання або муфт.

У таких випадках вода руйнує конструкцію трубопроводу, а в екстремальних ситуаціях, якщо, наприклад, у насосному приміщенні відбувається замерзання, це може призвести до заміни насосів і всього трубопроводу.
Все буде ще гірше у разі неправильного утеплення гідрантної установки: якщо виникне пожежа та з’явиться необхідність використання гідрантів, води для гасіння спалаху просто не буде.