Новини

Як ізолювати будинок

Вибір та монтаж теплоізоляції приватного будинку – це вигідні інвестиції, які ви зможете повернути досить швидко. Якісна теплоізоляція вашого будинку серйозно зменшить витрати на енергоресурси. Ви зможете почуватися комфортно в такому будинку і в холодні, і в теплі періоди року.

Коли найкраще утеплювати будову? Безумовно, ідеальний період для цього – початок будівельних робіт чи ремонтно-реставраційні роботи у старому будинку. Сучасна технологія виробництва теплоізоляційних матеріалів дозволяє підібрати різні варіанти ізоляції, починаючи від мінеральної вати та закінчуючи пінополістирольними плитами, тому завжди можна підібрати оптимальне рішення.

Що необхідно утеплювати насамперед

Щоб відчути всі переваги виконаного утеплення, фахівці рекомендують звернути увагу на всі поверхні будівлі. Безумовно, в першу чергу краще і практичніше звертати увагу на місця з найбільшими втратами тепла.

Такими зазвичай вважаються покрівля, зовнішні стіни та підлога. Саме через них йде більша частина тепла взимку та прохолода влітку. Якщо перевести все у зрозумілі цифри, ситуація виглядає так:

  • Покрівля та горище – найпроблемніша ділянка, через яку йде до 30% усіх теплових втрат будь-якої будови.
  • Зовнішні стіни можуть «витягувати» до 25% тепловтрат;
  • Підлога без ізоляції – до 15%.

Чи потрібна ізоляція внутрішніх стін та перегородок? Питання суто індивідуальне і в кожному випадку потребує окремого рішення. Для когось може бути важливою звукоізоляція окремих приміщень – у цьому випадку ізолювати внутрішні стіни просто необхідно.

У будь-якому випадку встановлення нового утеплювача може допомогти підвищити енергоефективність та комфорт усередині приміщень. Найчастіше утепленням займаються у теплі періоди року під час виконання ремонту чи реставрації.

Використовується як зовнішнє утеплення пінопластом або полістиролом, так і внутрішнє утеплення базальтовою ватою. Все визначається особливостями будови, кліматом, вашими