Новини

Виробництво теплоізоляційних матеріалів

Виробництво теплоізоляційних матеріалів є одним з найбільш перспективних напрямків діяльності сучасної промисловості. Матеріали, отримані з продуктів переробки нафтохімії (в основному полістирол) або з природних джерел, опрацьованих з високим споживанням енергії, таких як скло і мінеральна вата, широко використовуються для ізоляції будівель, споруд і конструкцій.

З точки зору сталого розвитку важливо вибирати легко переробляється, поновлюване, доступне на місці і екологічно чиста сировина. При цьому можливе використання не тільки традиційних, а й «нестандартних» ізоляційних матеріалів, таких як:

  • листя соснового яблука;
  • пшенична солома;
  • рисова солома;
  • рисова лушпиння;
  • кокосове волокно;
  • макуха;
  • волокно фінікової пальми;
  • целюлозне волокно;
  • кукурудзяні качани і навіть овеча шерсть.

Як показали дослідження і практичні досліди, теплопровідність побічних продуктів нафтопереробки трохи нижче, ніж у рослинних і сільськогосподарських відходів, проте останні варіанти мають великі довгострокові наслідки.

Особливості та проблематика

Від будівництва до знесення, скорочення енергоспоживання на майбутніх будівлях стає великою проблемою. Підвищення енергоефективності будівель стає все більш і більш важливим, оскільки велика частина світового споживання енергії і викидів парникових газів припадає на такі конструкції.

Існує безліч способів знизити навантаження на опалення та охолодження. Серед них слід відзначити правильний дизайн і вибір захисної конструкції і її компонентів. Для реалізації теплової захисту в даний час немає більш ефективних заходів, ніж утеплення оболонки будівлі.

На додаток до загального коефіцієнту теплопередачі відповідного компонента, включаючи ізоляцію, теплові характеристики захисної конструкції будівлі також контролюються тепловими властивостями матеріалу, що характеризуються його здатністю поглинати або випромінювати сонячне тепло.

Теплопровідність є основним ключовим властивістю теплоізоляційного матеріалу і розчину для будівництва, де типова система або мета полягає в досягненні максимально низьку теплопровідність.

Мінімальна теплопровідність є результатом більш якісних ізоляційних властивостей, що також має на увазі більш високий опір теплопровідності через матеріал, створюючи бар’єр між навколишнім середовищем і робочими середовищами.