
Мінеральна вата, ще звана базальтовою, відноситься до найбільш ефективних і затребуваних теплоізоляційних матеріалів. Цьому сприяє поєднання унікальних властивостей, до яких можна зарахувати:
- екологічність;
- експлуатаційну надійність;
- відмінні тепло- та звукоізоляційні якості;
- хорошу паропроникність.
Отримання базальтової вати
За своєю суттю, базальт є застиглою магматичною лавою, щільністю 2,6-3,1 грама на кубічний сантиметр, що має темно-зелений або темно-сірий колір.
Технологія виробництва теплоізоляційних матеріалів з базальтових порід передбачає її розплавлення в печі при температурі близько 1500 градусів для отримання рідкої субстанції, яка потім відправляється в центрифугу, де при впливі відцентрових сил витягується в волокна. Далі виконується додавання різних гідрофобізуючих добавок і фіксаторів, після чого при температурі 200 градусів відбувається процес полімеризації. Тобто затвердіння.
Потрібно відзначити, що технології, що використовуються у виробництві, дозволяють отримати матеріал необхідної щільності і з потрібною орієнтацією волокон.
Кінцевий продукт
Отриманий продукт, з урахуванням його призначення, може бути:
– нарізаний на ламельні мати, для укладання на плоскі поверхні;
– виконаний у вигляді спеціальних циліндрів для теплоізоляції трубопроводів;
– прошивних матів, що складаються з переплетених волокон, скріплених лубом, скловолоконними або капроновими нитками, та призначеними для укладання на складні поверхні.
Тобто для кожного конкретного випадку можна підібрати оптимальний варіант термоізоляції з базальтової вати.