Новини

Виробництво теплоізоляційних матеріалів із мінеральної вати

Мінеральна вата, ще звана базальтовою, відноситься до найбільш ефективних і затребуваних теплоізоляційних матеріалів. Цьому сприяє поєднання унікальних властивостей, до яких можна зарахувати:

  • екологічність;
  • експлуатаційну надійність;
  • відмінні тепло- та звукоізоляційні якості;
  • хорошу паропроникність.

Отримання базальтової вати

За своєю суттю, базальт є застиглою магматичною лавою, щільністю 2,6-3,1 грама на кубічний сантиметр, що має темно-зелений або темно-сірий колір.

Технологія виробництва теплоізоляційних матеріалів з базальтових порід передбачає її розплавлення в печі при температурі близько 1500 градусів для отримання рідкої субстанції, яка потім відправляється в центрифугу, де при впливі відцентрових сил витягується в волокна. Далі виконується додавання різних гідрофобізуючих добавок і фіксаторів, після чого при температурі 200 градусів відбувається процес полімеризації. Тобто затвердіння.

Потрібно відзначити, що технології, що використовуються у виробництві, дозволяють отримати матеріал необхідної щільності і з потрібною орієнтацією волокон.

Кінцевий продукт

Отриманий продукт, з урахуванням його призначення, може бути:

– нарізаний на ламельні мати, для укладання на плоскі поверхні;

– виконаний у вигляді спеціальних циліндрів для теплоізоляції трубопроводів;

– прошивних матів, що складаються з переплетених волокон, скріплених лубом, скловолоконними або капроновими нитками, та призначеними для укладання на складні поверхні.

Тобто для кожного конкретного випадку можна підібрати оптимальний варіант термоізоляції з базальтової вати.