Новини

Виробництво ізоляції для трубопроводів

Сьогодні виробництво ізоляції для трубопроводів є надзвичайно важливим напрямом діяльності спеціалізованих галузей промисловості. В умовах різкого збільшення споживання енергії, зниження витрат на її передачу кінцевому споживачу стало основним завданням.

Для центрального опалення та котелень, для промислових трубопроводів, які можуть мати довжину в кілька сот кілометрів, це гранично актуально, так як теплові втрати в деяких випадках можуть зробити нерентабельною передачу енергоносіїв.

Як правило, трубопроводи використовуються для транспортування гарячої пари і води, а також специфічних робочих середовищ, які також вимагають певного терморежіме для збереження в’язкості і інших експлуатаційних властивостей.

Оскільки температура робочого середовища вище, ніж температура зовнішнього повітря, тепло буде продовжувати проходити через стінку опалювальної труби в навколишнє середовище. Саме з цієї причини правильний вибір типу термоізоляції грає вирішальне значення.

Варіанти термоізоляції труб

Як правило, для теплової ізоляції використовують неорганічні матеріали, найбільш популярними з яких є:

  • мінеральна вата;
  • пінополістирол;
  • поліуретан високої щільності.

Ізоляційні матеріали з неорганічних волокон також включають азбест, скловату і алюмосилікатні волокно. Азбест використовується через легкої ваги, довговічності, стійкості до горіння, стійкості до корозії. Це відмінний теплоізоляційний матеріал, який, втім, дуже шкідливий для нашого здоров’я.

Скловата має такі переваги, як низькі теплові втрати, кислотостійкість, мінімальна ціна. Вона до цих пір залишається основним термоизолятором промислових будівель, споруд та трубопроводів. Алюмосилікатні волокно володіє відмінними експлуатаційними параметрами, але через високу вартість його застосування обмежене.