Новини

Вимоги до якісної трубної ізоляції

Якою має бути якісна ізоляція для труб? Насамперед, необхідно вибрати відповідний для конкретних умов експлуатації та типу системи матеріал, товщина якого буде достатньою для ефективної ізоляції.

Основна мета – забезпечення можливих втрат енергії під час передачі теплоносія трубами. При цьому важливі фізичні властивості та робочі характеристики ізоляції, такі як:

• стійкість до високих температур;
• стійкість до механічних пошкоджень;
• опір біологічним та хімічним впливам.

Один із основних моментів – висока термостійкість, яка надзвичайно важлива при ізоляції системи опалення. Низька термостійкість може призвести до зношування футеровки, яка стискатиметься, тріскатиметься або навіть розплавлятиметься з часом при контакті з дуже гарячою трубою.

Очевидно, що це призводить до погіршення параметрів ізоляції і, як наслідок, необхідності її заміни на нову. Це витрати часу та людських ресурсів, а також фінансів, що у багатьох випадках є неприпустимим.

Стійкість до зовнішнього впливу

Не менш важливим параметром є механічна стійкість до покриття. Це особливо актуально в місцях, де установка доступна, наприклад, у підвалах. Адекватний захист може запобігти навмисному або випадковому пошкодженню ізоляційного шару, що може знизити його ефективність.

Ушкодження, спричинені механічними ушкодженнями, є дуже поширеною причиною погіршення характеристик ізоляції. Адже кожен отвір чи тріщина – це місце, через яке може відбуватися вільний обмін енергією між трубою та її оточенням.

Тому в місцях, де до установки може отримати доступ будь-хто, варто розглянути можливість встановлення футерування, з захисним шаром із пластику або металевої оболонки.