Новини

Види захисту для ізоляції труб

Давно відомо, що якісна теплоізоляція трубопроводу – це правильний вибір ізоляційного матеріалу.

Не менш важливим моментом є підбір відповідної захисної оболонки, яка є бар’єром від будь-якої зовнішньої механічної, хімічної чи атмосферної дії.
Існує кілька основних варіантів захисту ізоляції:

  • металева оболонка;
  • ПВХ-оболонка;
  • алюмінієва фольга.

У чому їхні основні відмінності?

Оболонки з листового металу для труб

Найнадійнішим варіантом традиційно вважається металева захисна оболонка, яка виконується із листової оцинкованої сталі або листів алюмінію. Така оболонка забезпечує максимальний рівень захисту від будь-якого впливу і її можна використовувати з трубами будь-якого діаметру.

Крім прямих ділянок захисних оболонок можна підібрати також і додаткові елементи (коліни, наприклад, або захист для запірної арматури). Використання металевих оболонок можливе як зовні, так і усередині приміщень.

ПВХ-оболонка

Альтернативою застосування покриття із листового металу є захист ізоляції ПВХ-плівкою. Тонка пластикова плівка здатна захистити установку як на прямих ділянках, так і в складніших місцях із запірною арматурою або на поворотах теплотраси. Плівка ПВХ непроникна для кисню, запахів та води, відрізняється високою механічною міцністю та стійкістю до багатьох розчинників.

Алюмінієва фольга – матеріал для особливих завдань

Ще один матеріал, який високо цінують спеціалісти будівельної галузі, це водо та газонепроникна алюмінієва фольга. Глянцева фольга, доступна в багатьох варіантах різної товщини, стійка до гниття, завдяки чому чудово працює у вологих та вологих приміщеннях.

Ізоляція цього матеріалу буде ефективно захищати від хімічних речовин, жирів, кислот і масел. Ви можете бути впевнені, що на металевому покритті не утворюються плями іржі – алюміній у поєднанні з повітрям та вологою створює природний оксидний шар.