Новини

Види теплоізоляційних виробів

Серед величезної різноманітності теплоізоляції можна виділити такі основні її види:

• Труби та фітинги.

Ізоляція має циліндричну або плоску форму та призначена для кріплення на зовнішній поверхні труб. Обшивка або захист ізоляції трубопроводів вибирається залежно від матеріалів і може бути жорсткою або гнучкою.

Захист ізоляції має протистояти атмосферним факторам та іншим видам впливів. В ідеалі для зовнішніх трубопроводів вона повинна бути виконана з нержавіючого листового металу з оцинковкою.

• Ізоляційні плити.

Це вироби, товщина яких значно менша від інших розмірів. Їх виготовляють із відповідного ізоляційного матеріалу, наприклад базальтових волокон. Ізоляційні плити використовують, наприклад, для утеплення вентиляційних каналів.

Як матеріал застосовують жорсткий пінополіуретан або пресовану мінеральну вату. Плита має додаткове захисне покриття із алюмінієвої фольги на одній стороні. Матеріал ізоляції відрізняється простотою монтажу, довговічністю, стійкістю до зовнішніх дій.

Ізольовані гнучкі флекси

У вентиляційних системах для з’єднання дифузорів з повітропроводами використовуються гнучкі повітроводи, зазвичай звані флексами. Вони доступні з тепловою або акустичною ізоляцією. Теплоізоляційний шар виконаний із мінеральної вати між пластиковими стінками.

Механічна міцність таких повітроводів підвищується за рахунок армування дротом. Для покращення акустичних параметрів внутрішня пластикова стінка перфорована.

Крім того, для монтажу можна використовувати ізоляційні матеріали з різною орієнтацією волокон, що випускаються у вигляді матів, повсті та гранул. У системах трубопроводів застосовують попередньо теплоізольовані труби, які вже не потрібно додатково утеплювати під час збирання.