Новини

Вибір та монтаж елементів захисту ізоляції трубопроводів

При транспортуванні гарячих технологічних рідин і газів, якісна теплоізоляція трубопроводу дозволяє суттєво знизити втрату тепла, що сприяє більшій ефективності процесів, в яких беруть участь середовища, що переганяються. При цьому захистити від пошкоджень саму ізоляцію, як і сприяти її більшій ефективності можуть спеціальні металеві кожухи.

Їх вибір та монтаж не викличе особливих складнощів, якщо дотримуватися простих правил.

Вибір елементів

При виборі металевих циліндрів для захисту теплоізоляції їх діаметр розраховується, виходячи з довжини кола трубопроводу з вже змонтованою теплоізоляцією. Причому слід врахувати, що кожен циліндр повинен щільно прилягати до ізоляції, повністю повторюючи її форму. Крім того, потрібно передбачити припуск міліметрів 30-50 для формування якісних і надійних швів, виконаних внахлест.

Особливості монтажу

При монтажі захисних кожухів слід дотримуватися наступних правил:

– фіксацію захисних елементів виконується по шву, за допомогою шурупів, що розташовуються на відстані 150 міліметрів один від одного;

– монтаж вертикальних елементів провадиться тільки знизу вгору;

– Краї зигів на швах повинні бути спрямовані під ухил;

– криволінійні елементи монтуються перш, ніж встановлюються прямолінійні циліндричні компоненти, що примикають до них.

При правильному монтажі вся конструкція трубопроводу, що включає його труби, термоізоляцію та металевий захист, може прослужити досить довго, повністю зберігаючи свою ефективність.

При необхідності елементи захисту легко демонтуються без шкоди для інших компонентів трубопроводу.