Новини

Вплив теплоізоляції труб на експлуатаційні витрати систем опалення

Досягнення енергоефективності в комерційних і житлових будинках тепер саме стало метою, і багато чинників сприяють її успіху. Одним з них є якісна теплоізоляція трубопроводу систем опалення та охолодження відповідно до технічних умов.

Багаторазово доведено, що підбір відповідного матеріалу певної товщини не лише впливає на працездатність окремих елементів інфраструктури, а й дозволяє краще захистити труби, кабелі та компоненти від несприятливих факторів. Внаслідок цього вдається значно знизити втрати енергії, що позитивно позначається на економіці.

Оптимізація експлуатаційних витрат опалювальних установок

Сучасна та ефективна опалювальна установка повинна характеризуватись не тільки правильно підібраними приладами з потужністю, адаптованою до кубатури об’єкта та потреб користувачів.

Вона також повинна забезпечувати максимальне використання свого потенціалу за мінімально можливого споживання енергоресурсів або мінімального споживання енергії із зовнішніх джерел, наприклад, від міської ТЕЦ.

Для досягнення цієї мети використовують технічні утеплювачі, які при правильному підборі здатні суттєво вплинути на експлуатаційні витрати опалювальних установок. Їхня покупка є вкладенням, що позитивно впливає на функціонування всієї системи.

Футерування відповідної товщини та параметрів дозволяє виключити такі явища, як:

  • теплообмін із навколишнім середовищем;
  • конденсація водяної пари на поверхні труб;
  • шум, спричинений роботою системи;
  • замерзання робочого середовища у неопалюваних приміщеннях.

Оболонка також є бар’єром, що захищає труби та кабелі від механічних пошкоджень, ремонт яких іноді потребує великих витрат, що також є важливою перевагою. Саме через вищезгадані властивості вигідно проаналізувати параметри наявних теплоізоляційних матеріалів та вибрати ті, які дозволять оптимізувати експлуатаційні витрати опалювальної установки.