Новини

Варіанти утеплення для великих будівель

Чим і як утеплити великі будівлі різного призначення? Не секрет, що в цій категорії є безліч варіантів будівель та споруд, серед яких:

  • промислові цехи;
  • тваринницькі ферми;
  • комерційні адміністративні будинки;
  • житлові багатоповерхові комплекси тощо.

Які існують способи утеплення великих будівель та споруд, і що необхідно враховувати, обираючи той чи інший варіант?

Утеплення житлових, промислових та комерційних приміщень є базовою операцією, заснованою на тих самих технологіях і матеріалах. В окремих випадках вона буде відрізнятися тільки товщиною теплоізоляційного шару, яку ми вибираємо в залежності від призначення будівлі, і типу поверхні, що утеплюється.

На що звертати увагу

У приміщеннях відповідні теплові умови для мешканців та персоналу підприємств забезпечуються досить товстим ізоляційним шаром, який використовується на зовнішніх стінах та покрівлі. Його завдання – захистити поголів’я внутрішню частину будівель від надмірного охолодження та нагрівання.

Варто додати, що при утепленні фасаду, покрівлі та фундаменту застосовуються різні технології і матеріалу. Це просто необхідно через різну спрямованість і призначення цих елементів, а також зовнішні фактори впливу на них.

Серед безлічі методів утеплення зовнішніх стін найбільш популярне використання пінопластових або полістирольних, які приклеюються до поверхні за допомогою спеціальних сумішей, що клеять. Плити використовуються спільно з армованою сіткою зі скловолокна, після чого вся конструкція покривається тонкошаровою штукатуркою.

При цьому на поверхні утворюється відносно суцільний захисний шар штукатурного оздоблення. Такий спосіб захисту дозволяє ефективно захистити теплоізоляційний шар від пошкоджень, спричинених проникненням води та ультрафіолету.