Новини

Утеплення будівель та споруд мінеральною ватою

В наш час існує величезна різноманітність теплоізоляційних матеріалів, які можуть використовуватись у різних сферах та напрямках. Найчастіше утеплення будівель та споруд виконується з використанням такого матеріалу, як мінеральна вата.

Дуже хороші параметри та властивості мінеральної вати зробили її популярним теплоізоляційним матеріалом, який застосовують у будівництві та технічній ізоляції. Коли справа доходить до ізоляції каркасних стін, це матеріал, що найчастіше вибирається.

Вата доступна в багатьох варіантах, тому вона добре підходить, зокрема для теплоізоляції зовнішніх стін. Залежно від типу та щільності матеріал досягає коефіцієнта теплопровідності між 0,030 і 0,045 Вт/(мК).

Ключові особливості

Мінеральна вата гнучка, тому при рухах конструкції (викликаних вітровими або сніговими навантаженнями та зміною вологості матеріалу) не виникають зазори між елементами ферми та виконаною з неї теплоізоляцією.

Ще однією характерною ознакою є негорючість та вогнестійкість – вата відноситься до негорючих матеріалів класів А1 або А2. Вона не поширює вогонь і плавиться за дуже високих температур, не виділяючи диму.

Її волокниста структура поглинає звуки та обмежує їх проникнення через перегородки. Вата також характеризується високою паропроникністю, що використовується, наприклад, при утепленні горищ: вода може вільно випаровуватись (не проникаючи в матеріал утеплювача) через вентиляційний зазор або під обшивку даху.

Виробництво

Для виробництва цього теплоізоляційного матеріалу використовують:

  • базальт;
  • габро;
  • доломіт;
  • вапняк та мінеральні брикети.

Під впливом високої температури сировина розплавляється та розщеплюється, а потім до нього додається спеціальна смола, утворюючи волокна.