Новини

Трубопроводи у вашому будинку – матеріали та особливості

У сучасній сантехніці використовуються різні матеріали для трубопроводів, і всі вони відрізняються своїми особливостями. Коли ви зважуєте та порівнюєте доступні варіанти, важливо і корисно розуміти, які типи трубопроводів найбільш поширені в домашньому водопроводі та як вони використовуються.

Не менш важливо правильно підібрати ізоляцію для трубопроводу, яка знизить енерговтрати і дозволить суттєво продовжити термін служби труб. Виробництво ізоляції для трубопроводів також стосується безліч матеріалів, що відрізняються своїми унікальними властивостями.

Трубопровід PEX

Трубопроводи із зшитого поліетилену (PEX) – це найновіший матеріал, що використовується для обслуговування сантехніки. Трубопроводи PEX також є одним із найпопулярніших матеріалів для трубопроводів водопостачання, і на те є вагомі причини: на відміну від мідних або пластикових трубопроводів, PEX не іржавіє і не вилуговує хімічні речовини у воду.

Трубопровід PEX досить жорсткий, щоб витримувати високий тиск води, але досить гнучкий, щоб поміститися у більшості стін або стель. З мінусів відзначаємо високу вартість, яка в 3-4 рази дорожча за стандартні пластикові труби.

Мідні труби

Мідь – ще один популярний вибір для водопроводу. Це не новина – мідні труби десятиліттями використовувалися у будівельних проектах. Хоча мідна труба може бути дорогою, її довговічність та стійкість до корозії роблять її чудовим вибором для більшості проектів.

ПВХ труби

Навіть якщо ви нічого не знаєте про обслуговування сантехніки, полівінілхлорид (ПВХ) – це матеріал для труб, про який ви, мабуть, чули. Дешевий та простий у використанні, це ідеальний варіант для дому. Все, що вам потрібно для початку роботи над проектом з ПВХ, це пила, щоб розрізати труби та приклеїти їх до стиків.

На жаль, стики з ПВХ іноді погано герметизуються, тому частково це не найкращий варіант для проектів із високим тиском, таких як водопровідні труби. ПВХ є підходящим варіантом для систем низького тиску, таких як злив унітазу, наприклад.