Новини

Теплова ізоляція – основні завдання

Теплоізоляція трубопроводів має на увазі використання відповідних ізоляційних матеріалів: циліндрів з базальтової вати, пінопропілену, штучного каучуку і так далі. Впровадження сучасних рішень щодо теплової ізоляції дозволяє:

  • мінімізувати втрати тепла;
  • збільшити ККД теплової установки;
  • знизити можливість деформації труб при сильних морозах і так далі.

Утеплення трубопроводу всередині неопалюваних приміщень та зовні затребуване у промислових установках, а також у системах центрального опалення та гарячого водопостачання. Головним завданням залишається зменшення тепловиділення трубами.

Проблематика

З точки зору системи центрального опалення, тепло повинне віддаватися до приміщення радіаторами, керованими термостатичними клапанами. Втрати тепла з труб, що підводять у приміщення, трактуються як порушення в роботі радіаторів. Проте повністю позбутися їх неможливо. Їх можна лише мінімізувати.

В установках гарячого водопостачання основною проблемою є доступ до нього одразу після відкручування крана. Якщо циркуляції немає, до батареї підключається тільки труба гарячої води, в якій вода остигає після закриття крана, тому після повторного ввімкнення протікає деякий час прохолодною.

Час охолодження води буде більшим, якщо труба утеплена, але доступ до гарячої води у будь-який момент після відкручування крана буде можливий лише в тому випадку, якщо використовувати додаткову циркуляційну трубу для відведення гарячої води від батареї назад у водонагрівач. При цьому обидві труби (що подає та циркуляційна) мають бути теплоізольовані.

Утеплення може виконувати і другу функцію – захист від промерзання, якому піддаються водопроводи, що проходять через приміщення, що не опалюються або зовні будівлі в зоні промерзання грунту. Для того щоб вода в трубах не замерзала, на трубу під утепленням іноді додатково укладають електричні нагрівальні кабелі.