Новини

Теплоізоляція як фактор захисту навколишнього середовища

Сьогодні виробництво теплоізоляційних матеріалів охоплює безліч галузей та напрямків. Правильно виконана теплоізоляція забезпечує ефективний захист від несприятливого теплообміну з навколишнім середовищем та значною мірою сприяє зменшенню втрат тепла з житлових або комерційних будівель.

Використання теплоізоляції – відмінний спосіб зменшити рахунки за опалення і, таким чином, зробити активний внесок у захист природи. Які ж теплоізоляційні матеріали найекологічніші та як теплоізоляція сприяє захисту навколишнього середовища?

Трохи теорії

Донедавна використання екологічно чистих будівельних матеріалів вважалося технологічним нововведенням, яке не кожен міг собі дозволити. В даний час це все зростаюча тенденція, яка використовується як приватними інвесторами, що будують житлові будинки, так і великими будівельними підрядниками, що зводять будівлі громадського призначення.

Теплоізоляція, виготовлена ​​з використанням високоякісних екологічних матеріалів, значно впливає на захист навколишнього середовища. Сприяє, серед іншого, зниженню тепловтрат житлових та комерційних будівель.

Завдяки зниженню попиту на теплову енергію, будівельні об’єкти, спроектовані відповідно до принципів сталого будівництва, вписуються в уявлення про будинки, що не завдають шкоди навколишньому середовищу.

Які теплоізоляційні матеріали можуть ставитись до екологічно чистих

Двома найбільш популярними матеріалами, що використовуються для ізоляції будівель, тривалий час були пінопласт та мінеральна вата. Проте це екологічно чисті матеріали. В даний час існує безліч альтернатив, які безперечно є більш екологічним рішенням для ізоляції будівель:

  • Полістирольні та поліуретанові плити.

Хоча поліуретан загалом не вважається екологічно чистим матеріалом, використання плит із цього матеріалу для теплоізоляції може суттєво сприяти економії значної кількості теплової енергії, необхідної для обігріву житлового будинку. Це екологічно чиста альтернатива скловолокну.

  • Целюлозні волокна.

Одним з екологічних матеріалів, що використовуються для теплоізоляції будівель, є целюлозні волокна, які в основному виробляються з переробленого паперу. Вони випускаються у вигляді спеціальних гранул та наносяться обдуванням. Целюлозні волокна мають гарні теплоізоляційні властивості, допомагають регулювати рівень вологості, завдяки чому стіни «дихають», а водяна пара не конденсується.

  • Дерев’яні волокна.

Утеплення дерев’яними волокнами відбувається за рахунок використання спеціальних матів для теплоізоляції дахів та стін будівель. Деревина має сприятливі теплоізоляційні параметри і високу теплоємність. Килимки з деревного волокна запобігають зростанню вологи, а, отже, грибків і цвілі.

Деревні відходи в основному використовуються для виробництва циновок. Цей матеріал повністю біорозкладається і може бути використаний повторно.