Новини

Теплоізоляція у гірничорудній справі

На запитання: «Для чого потрібна теплоізоляція та її види?» можна дати досить широку відповідь, яка торкнеться найрізноманітніших галузей застосування ізоляційних матеріалів. Наприклад, чи знали ви, наскільки важливою є ізоляція при забезпеченні безпечної роботи шахтарів у підземних шахтах?

Безпека у підземних шахтах: роль ізоляції

Оскільки на дизельні системи припадає 72 відсотки енергії, що використовується у гірничодобувному секторі, не дивно, що гірники шукають найнадійніше, безпечне та економічне дизельне обладнання.

Країни, що розвиваються, продовжують стимулювати попит і сприяти рекордно високим цінам на дорогоцінні метали та інші природні ресурси, тому гірничодобувним підприємствам все частіше потрібне дизельне обладнання для роботи на руднику та за його межами — від видобутку до транспортування дизельні автомобілі відіграють найважливішу роль.

Процес підземного видобутку пов’язаний з унікальним набором проблем, і безпечна та ефективна робота з дизельним гірничодобувним обладнанням не є винятком. Гірники повинні враховувати відкриті вихлопні гази та компоненти двигуна, які можуть сильно нагріватись, а також тверді частинки дизельного палива та високу температуру навколишнього середовища.

Крім ризиків для робітників, навколишнє обладнання також може постраждати через неконтрольовану температуру і вихлопні гази. Стандартні ізоляційні ковдри мають нижню сторону зі скловолокна, яка може стати джерелом пожежі, якщо на неї потрапить масло або витік із двигуна – це дуже небезпечна ситуація у шахті.

Крім того, стандартна ізоляція має зовнішнє покриття зі скловолокна, просоченого силіконом – в умовах гірничодобувної промисловості цей тип ізоляції схильний до розривів і розривів.

Оптимальне рішення

Щоб забезпечити безпечне робоче середовище в шахті необхідно використовувати унікальні за своїми параметрами ізоляційні покриття. Із зовнішнім захистом із нержавіючої сталі, яка ізолює основний теплоізоляційний матеріал і запобігає просочуванню олії, такі покриття є гранично надійними.

Зовнішня сталева оболонка часто додатково армується дротяною сіткою. Міцний та вогнестійкий матеріал теплоізоляції забезпечує безпеку гірників у всіх галузях промисловості.