
Чи допоможе правильна теплоізоляція заощадити гроші в умовах зростання витрат на опалення? Безперечно, допоможе, і цьому є цілком логічне пояснення. Ціни на газ, вугілля та електроенергію, що постійно зростають, означають більш високі витрати на опалення будівель.
Тому все частіше використовуються різні види теплоізоляційних матеріалів – фольговані базальтові циліндри, пінопласт, мінеральна вата в рулонах і так далі. Вони допомагають заощадити гроші, при цьому одними з основних елементів, що вимагають ефективної теплоізоляції для мінімізації тепловтрат є труби центрального опалення.
Переваги теплоізоляції труб центрального опалення
Ізоляція труб центрального опалення, виконана відповідно до чинних норм, дозволяє зменшити так звані втрати при передачі гарячої води. Ці втрати можуть бути дуже значними, якщо труби, що роздають гарячу воду в будівлі, не захищені ізоляцією.
Крім ефективного зниження тепловтрат, футерування також чудово захищає інфраструктуру від несприятливих факторів, запобігаючи:
- замерзання води у трубах, що піддаються впливу негативних температур;
- конденсацію пар води на їх поверхні;
- розмноження бактерій у трубах із холодною водою.
Якісна ізоляція забезпечує ефективний захист трубопроводу від механічних пошкоджень. Обслуговуючий персонал одержує захист від можливих опіків при контакті з гарячими трубами. Крім того, суттєво знижується рівень шуму та вібрації при передачі теплоносія по трубах.
Яку теплоізоляцію труб ЦО вибрати
Щоб теплоізоляція опалювальної інфраструктури в будівлі виконувала своє завдання, потрібно правильно підібрати матеріал. У випадку труб центрального опалення можна використовувати:
- мінеральну вату, яка часто додатково захищена від вологи шаром алюмінієвої фольги або ПВХ;
- спінений поліетилен або пінополіуретан (для теплоізоляції труб у підвалах та інших приміщеннях з підвищеною вологістю).
Відповідна товщина покриття як для труби, що подає, так і для зворотної труби вибирається відповідно до вказівок, що містяться в чинних нормативних документах з теплоізоляції систем опалення, і в залежності від місця їх розташування – підлогового, накладного або прихованого.