Новини

Теплоізоляційні чохли для арматури та обладнання

Застосування ізоляції у сучасних реаліях вважається ефективним способом знизити теплові втрати у різних системах. Теплоізоляційні чохли для арматури та обладнання є важливим елементом надійної та довговічної системи ізоляції та використовуються для ревізійних оглядів та проведення планового обслуговування або термінового ремонту.

Навіщо потрібна теплоізоляція на практиці

Завдання теплоізоляційних матеріалів, призначених для високих температур, випливають з багатьох потреб. Залежно від індивідуальних застосувань та призначення можна вказати кілька причин їх використання:

  • Економічні фактори (енергозбереження).

Приміщення з високими температурами можна ізолювати для мінімізації тепловтрат (демпфування теплових потоків). З цієї причини ізолюють теплові мережі (трубопроводи), теплові вузли, високотемпературні казани тощо.

  • Технологічні фактори.

Потреба в ізоляції може бути викликана необхідністю підтримки рівномірної температури робочого середовища або підвищення ефективності роботи обігріву, запобігання виходу відкритого вогню та високої температури за межі контрольованої зони, усунення перепадів температури різних факторів (гаряча вода, перегріта пара, конденсати, вихлопні гази, повітря).

Наявність ізоляції може покращити контроль за температурною стабільністю у хіміко-фізичних технологічних процесах (горіння, конденсація, кипіння), а в деяких випадках оптимізувати вогнетривкість.

  • Підвищення рівня захисту конструкцій та пристроїв.

Обладнання та його елементи ізолюються з метою запобігання конденсації парів води на внутрішніх та зовнішніх поверхнях об’єктів, що утеплюються, наприклад. Метою застосування таких утеплювачів може бути забезпечення відносно рівномірного розподілу температури по всіх елементах конструкції, уникнення термічних деформацій, здатних викликати деформації і механічні напруги.