Новини

Технічна ізоляція труб – що вибрати

Циліндри та напівциліндри з кам’яної вати, покриття з поліетилену, поліуретан, полістирол, каучук – від різноманітності технічних утеплювачів, що представлені на ринку, може закрутитися голова. При ухваленні рішення про покупку варто ознайомитися з властивостями окремих матеріалів та вибрати ізоляцію для труб, яка найкраще підійде для конкретного застосування.

Належно ізольовані труби систем опалення, водопостачання та каналізації гарантують, що інфраструктура, що підтримує господарську будівлю, справно працюватиме і відповідатиме положенням технічних умов.

Грамотно підібрані утеплювачі запобігають, насамперед, втратим тепла із системи центрального опалення та усувають явище конденсації водяної пари. Крім того, вони є бар’єром для зниження шуму, що виходить від установки, і поглинають її вібрації під час роботи. При використанні на відкритому повітрі захищають водопровідні та каналізаційні труби від замерзання.

Яке покриття вибрати?

Це питання, яке інвестори дуже часто ставлять собі на етапі монтажу водопровідних та опалювальних систем. Нижче наведено огляд найбільш поширених ізоляційних матеріалів для труб:

• Поліетилен.
Вологостійкі утеплювачі, що демонструють відмінну еластичність. Вони зберігають свої властивості при температурах від -80 до +105 Цельсія, тому використовуються в установках центрального опалення і гарячого водопостачання.

• Поліуретан.
Головна їхня перевага – відмінна хімічна стійкість. Вони добре працюють в діапазоні температур від -50 ° до +135 ° Цельсія і застосовуються, в тому числі, як захист установки центрального опалення та гарячої води.

• Пінополістирол.
Стійкий до вологи та температур до +80 градусів Цельсія, застосовується найчастіше у вигляді арматури, що ізолює деякі елементи установки.

• Синтетичний каучук.
Для захисту систем охолодження, кондиціонування та сонячних установок завдяки стійкості до багатьох несприятливих факторів, у тому числі до вологості, УФ-випромінювання та коливань температури.

• Мінеральна вата.
Ізоляція на основі мінеральної вати не вбирає вологу і відрізняється високим ступенем вогнетривкості. З цієї причини вона ідеально підходить для ізоляції труб у котельнях та для захисту промислових установок.