
На запитання: “Які існують способи утеплення великих будівель та споруд?” Існує безліч відповідей. Насамперед, це найпоширеніший теплоізоляційний матеріал на ринку – пінопласт, а також його різновиди.
Широко використовується мінеральна і базальтова вата від різних виробників, а також піна, що напилюється, яка відмінно підходить для внутрішньої ізоляції приміщень. Останніми роками у зв’язку з зростанням вимог до екологічності процесів виробництва стали затребувані нові матеріали, однією з є звичайна целюлоза.
Целюлоза – перероблений ізоляційний матеріал
Що таке утеплювач, як целюлоза? Це сипкий, повністю екологічний, перероблений ізоляційний матеріал, основним компонентом якого є макулатура. Щоб кінцевий продукт володів відповідними властивостями (наприклад, стійкістю до вогню або вологи), його просочують різними хімікатами.
Целюлоза стає негорючим матеріалом із класом вогнестійкості B-s2 та d0, а також:
- не є середовищем проживання комах та гризунів;
- має стійкість до утворення грибка та плісняви;
- має високу здатність глушити звуки.
Коефіцієнт теплопровідності складає від 0,037 до 0,042 Вт/(мК). Целюлозний гранулят використовується для утеплення стін, стель, плоских дахів та горищ. Він чудово показує себе у нових та модернізованих приміщеннях.
Целюлоза задувається машинним способом у замкнуті простори, такі як мансардні скати, стіни з гіпсокартону тощо. Такий спосіб забезпечує щільне заповнення простору матеріалом і дозволяє звести до мінімуму утворення містків холоду. Додатковою перевагою є отримання відповідної щільності матеріалу, що видується, і відсутність відходів.