Новини

Сучасна теплоізоляція для труб та вимоги до неї

Яким вимогам має відповідати сучасна теплоізоляція для труб? При виборі того чи іншого типу теплоізоляційного матеріалу, а також його товщини необхідно враховувати багато різних факторів. Найбільш важливими є ті, що стосуються теплових властивостей.

Тому перед покупкою необхідно перевірити відповідність ізоляційного матеріалу умовам експлуатації та вимогам, що висуваються до конкретного виду трубопроводу. Мають значення такі параметри та характеристики, як:

  • оптимальна теплова ефективність;
  • вологостійкість та погане її поглинання з навколишнього середовища;
  • діапазон температур, у яких може експлуатуватись утеплювач;
  • довговічність;
  • стійкість до горіння;
  • стійкість до механічного впливу тощо.

Також варто ретельно проаналізувати фізичні властивості ізоляційних матеріалів і, перш за все, їх питому вагу, стійкість до тиску та стійкість до несприятливих умов у місці установки (наприклад, термічний удар або присутність хімічних реагентів).

Крім того, хороший утеплювач повинен мати низьке об’ємне розширення і бути нешкідливим як для довкілля, так і людини. Звичайно, не можна забувати про технологічні та економічні фактори, іншими словами, про доступний бюджет, наприклад.

Який ізолятор вибрати

Одним із найпопулярніших матеріалів ізоляції залишається мінеральна або базальтова (кам’яна) вата. Вона виготовляється з базальтового каменю, який спочатку піддається термічній обробці, а потім процесу волокноутворення та гідрофобізації.

Мінеральна вата доступна у багатьох формах, у тому числі у вигляді плит, матів та футерування для труб, завдяки чому її можна адаптувати до будь-якої установки. Матеріал особливо цінується за його негорючість та нетоксичність. Кам’яна вата стійка до екстремальних теплових умов та забезпечує відмінну звукоізоляцію.