Новини

Способи та матеріали утеплення великих промислових будівель

Для утеплення великих промислових будівель найчастіше використовують мінеральну вату чи пінопласт. Листи з поліпропілену або полікарбонату є більш сучасним рішенням, проте, як показує практика, у 9 із 10 випадків ми маємо справу з першими двома матеріалами.

Їхні теплоізоляційні властивості дуже схожі, тому при виборі зазвичай керуються й іншими міркуваннями. Що слід враховувати? Насамперед, технологію монтажу, який може полягати у приклеюванні пінополістирольних плит до стіни або у монтажі особливим способом мінеральної вати. Кожен матеріал монтується по-своєму, що потрібно враховувати.

Що краще

Пінополістирол відрізняється дуже низьким водопоглинанням, а в місцях, особливо схильних до проникнення вологи ззовні, застосовують ще більш вологостійкий екструдований пінополістирол. Проблема виникає за наявності вологи у стіні, наприклад, з газобетону. Низька паропроникність приклеєних до них пінополістирольних плит значно продовжить термін їхнього висихання.

Щодо звукоізоляції, полістирол у цьому плані показує середні властивості. Якщо будівлі потрібна додаткова звукоізоляція, однозначно краще використовувати вату, що має високі теплоізоляційні властивості.

Також варто враховувати переваги та рекомендації підрядника. Якщо вибраний вам підрядник віддає перевагу одному з матеріалів і пов’язаний з ним спосіб теплоізоляції, а конкретних показань для використання інших немає, варто довіритися його досвіду. Спеціалізація підрядника дасть великі гарантії швидкої, ефективної та надійної інвестиції.
Ще одна особливість, яка відрізняє обидва матеріали, це стійкість до високих температур. Мінеральна вата тут, безумовно, у пріоритеті через її дуже високу вогнестійкість та негорючість. Пінопласт такої стійкістю не має, а також чутливий до дії деяких розчинників.