Новини

Що являє собою ізоляція трубопроводів

У сучасних реаліях якісна теплоізоляція трубопроводу є найпоширенішим способом запобігання негативному впливу на труби зовнішніх умів. Питання грамотної ізоляції досить важливі, адже залежить мінімізація аварійних ситуацій та збільшення загального ККД трубопроводу.

Існує безліч способів утеплення труб, які можна використовувати. Розглянемо їх детальніше.

Навіщо потрібна теплоізоляція труб?

Теплоізоляція труб найчастіше виконується для того, щоб обмежити охолодження теплих робочих середовищ, що протікають в них. Найчастіше таке утеплення покликане ізолювати гарячу воду, що протікає, і захистити її від занадто швидкого і значного охолодження.

Використання теплоізоляції труб полягає не тільки в захисті їх від остигання, ця процедура також використовується для запобігання замерзанню води в трубах. Ізоляція трубопроводів позитивно впливає і самі труби, які захищені від скупчення парів води з їхньої поверхні.

Ізоляція трубопроводу – способи виконання

Вибір відповідної теплоізоляції труб залежить від того, частиною якої більшої установки є, а також від мети, яку ми хочемо досягти. Хорошим утеплювачем трубопроводів є пінополіуретан PUR, який добре підійде для газопроводів чи водопроводів. Його завдання – захистити від корозії та механічних пошкоджень.

Ізоляція трубопроводів може бути виконана із спіненого поліетилену PE – це відмінне рішення для:

  • водопровідних;
  • газопровідних;
  • каналізаційних;
  • паливних труб.

Поліетилен ідеально підходить для захисту від корозії труб, розташованих особливо під землею, оскільки не вбирає воду, є гнучким та еластичним, завдяки чому чудово адаптується до форми труб.