Новини

Що вибрати як альтернативу азбесту

Сучасна якісна теплоізоляція трубопроводу та інших елементів споруд ще кілька десятків років тому не мала широкого вибору варіантів. Основним матеріалом залишався азбест, який, як відомо, представляє численні ризики для здоров’я, але при цьому залишається ефективним у найширшому діапазоні температур, а також чинить опір будь-якому агресивному впливу.

Ці невід’ємні характеристики зробили азбест кращою ізоляцією для двигунів, котлів та трубопроводів з 1800-х до 1980-х років. Коли були виявлені серйозні ризики для здоров’я, азбест було заборонено і почався пошук безризикових альтернатив.

Варіанти заміни

Кожен із запропонованих варіантів має відповідні галузі та сфери застосування, що необхідно враховувати при виборі відповідної ізоляції:

  • Піноскло.

Непроникне для вологи піноскло негорюче. Цей матеріал часто використовується в кріогенній ізоляції та деяких промислових застосуваннях.

  • Полістирол та поліуретан.

 Для температур до 140°С пінопласт, полістирол та поліуретан часто можуть забезпечити необхідне рішення. Утилізація та проблеми навколишнього середовища мають бути прийняті до уваги.

  • Целюлозний утеплювач.

 Целюлозна ізоляція, що часто використовується для ізоляції будинків, перед використанням повинна бути оброблена антипіренами. У вологому стані він сохне значно довше, ніж скловолокно і не підходить для високотемпературної ізоляції.

  • Волокниста ізоляція.

Виготовляється з розплавлених мінералів, які потім екструдуються у волокна. Ці волокна можуть бути перероблені у повсть, ковдри, плити та заготовки відповідно до вимог конкретного застосування.

Оскільки волокнисті неорганічні матеріали можуть викликати тимчасовий дискомфорт та подразнення, слід носити захисний одяг.