Новини

Що таке ізолятор і яким він буває

Ми знаємо, наскільки важлива якісна теплоізоляція трубопроводу, але що являє собою утеплювач? Щоб мати можливість говорити про ізоляційні оболонки, необхідно почати з основ. Ізоляція сама по собі – це спосіб, яким ми захищаємо дві сусідні системи, щоб вони не взаємодіяли одна з одною.

Розрізняють кілька типів ізоляторів:

  • електричні – дозволяють підтримувати різницю потенціалів між різними частинами даної установки;
  • водонепроникні – захист від води та вологи;
  • теплові – теплоізоляція, що оберігає від теплообміну з навколишнім середовищем;
  • вітрозахисні – забезпечують захист від втрати тепла через протяги;
  • акустичні – використовуються для заглушення приміщення, придушення небажаних звуків;
  • антивібраційні – зменшують вплив зовнішніх вібрацій на елементи будівлі;
  • хімічно стійкі – захищають цей елемент від умов навколишнього середовища (антикорозійні покриття для металів та неметалів).

Відповідно до призначення всі вищезгадані ізолятори виготовляються з різних матеріалів. Найчастіше використовуються такі варіанти, як поліетилен, полістирол, поліуретан та каучук. Вони доступні у вигляді футерування труб та футерування для ізоляції фітингів. Ізоляцію для труб слід вибирати правильно, оскільки вона забезпечить безперебійну та ефективну роботу системи опалення, вентиляції чи охолодження.

Чим відрізняються різні матеріали?

Матеріали ізоляції характеризуються певними робочими параметрами, причому з-поміж них є деякі відмінності. Вироби з каучуку, наприклад, дуже гнучкі, завдяки чому їх можна пристосувати до форми труб, фітингів або клапанів.

Утеплювач із спіненого поліетилену практично не гігроскопічний, а також відрізняється високою еластичністю. Його можна без побоювань монтувати як у стіни, так і в підлогу, тому що він зберігає свої теплоізоляційні властивості за температури від -80 до +105°С.

Пінополіуретан має гарні теплоізоляційні властивості при температурі від -50 до +135°С. Він стійкий до сонячного світла, може вбирати вологу, але стійкий до хімічних речовин.