Новини

Що робити з будівельним сміттям – європейський досвід

Існують найрізноманітніші види будівельно-монтажних робіт, при цьому будь-яке будівництво, ремонт або реставрація супроводжується величезною кількістю будівельного сміття та відходів. В Україні переробкою подібних відходів практично не займаються, а як із цим справи в Європі?

Капітальний ремонт приміщень завжди пов’язаний із величезним безладом. Всюдисущий пил, сміття, що утворилося після зносу стін і безліч речей, які потрібно викинути – так можна коротко охарактеризувати приміщення, що ремонтуються.

Що роблять із будівельним сміттям у Європі?

Будсміття визначається як матеріали та відходи, що залишилися після будівництва, зносу або реконструкції. Йдеться про:

  • шматки бетону;
  • уламки цегли;
  • плитка або пошкоджена кераміка у ванній кімнаті тощо.

Будівельне сміття можна розділити на чисте, змішане і забруднене. Перший є цінним джерелом вторинної сировини. Його можна використовувати для мощення доріг або створення садового простору.

Змішане сміття – це будівельні відходи, у складі яких є, наприклад, монтажні сітки, пластики, мінеральна вата або гіпсокартон. Його також можна очистити та повторно використовувати у будівництві.

У забрудненому смітті ми можемо знайти такі елементи, як толь, скло, пластик та гума. Такі відходи слід утилізувати без шкоди для довкілля. Як бачите, те, що для одних є відходами, для інших стає чудовим будівельним матеріалом.

Тому сміття, що залишилося після ремонту, в Європі зберігають у спеціальних мішках, біг-бегах або контейнерах для сміття. За невелику плату їх можна орендувати, наприклад, у спеціалізованих компаніях, співробітники яких візьмуть на себе транспортування сміття, його переробку та можливу утилізацію.