Новини

Роль ізоляції у захисті від вологи та шуму

Виробництво різного виду трубної ізоляції, наприклад, циліндрів з базальтової вати, має на меті мінімізацію теплових втрат при передачі теплоносія на великі відстані. Тим не менш, існують ще два важливих завдання, які вирішуються якісною ізоляцією:

  • захист труб від конденсації на поверхні вологи;
  • захист персоналу від стороннього шуму.

Розглянемо їх трохи докладніше.

Вологоізоляція

Необхідно запобігти переміщенню водяної пари в простір з низькою температурою, де вона конденсується.

Це спостерігається, наприклад, влітку, коли високотемпературне повітря впливає на трубу з холодною водою. Низька температура поверхні труби викликає конденсацію вологи її поверхні.

Насправді потреба у теплоізоляції систем холодного водопостачання зазвичай недооцінюється. Також широко відома проблематика конденсату у фреонових системах кондиціювання повітря (побутові спліт-кондиціонери).

У них також рідина, що розширюється, що надходить у випарник, має низьку температуру, що призводить до конденсації водяної пари. В основному це відбувається у випарнику, який обладнаний спеціальним піддоном для збору конденсату, який потім виводиться через спеціальний трубопровід назовні будівлі.

Зовнішня поверхня піддону та патрубок зливу конденсату також повинні бути ізольовані, щоб водяна пара не конденсувалася там безконтрольно. При наявності в будівлі кондиціонера, що охолоджує повітря, що подається в приміщення, припливні повітроводи необхідно утеплити. В іншому випадку на них теж утворюватиметься конденсат.

Звукоізоляція

Необхідна для усунення або мінімізації шуму, який створюється в установці. Проблема шуму нерозривно пов’язана із системою вентиляції. Працюючі вентилятори створюють шуми, які потрібно приглушити. Для цього використовуються шумоглушники та звукоізоляція каналів.

Канали із спеціальних утеплених плит та гнучкої ізоляції з перфорацією мають дуже гарні акустичні параметри. У житлових будинках каналізаційні труби (стояки) також шумоізолюють, адже звичайне змивання води стає проблемою, коли в будинку є людина, чутлива до шуму.