Новини

Регламент застосування покривного шару теплоізоляції трубопроводів

Якісна теплоізоляція трубопроводу дозволяє суттєво знизити теплові втрати транспортованих по ньому середовищ. У свою чергу, для збереження цілісності термоізоляційного шару використовуються спеціальні захисні елементи, що сприяють стабільності всієї конструкції. При цьому, коли і як використовується теплоізоляція для труб в Україні, а також її захисний покрив, регламентується відповідним переліком правил.

Основні положення

Відповідно до чинного нині СНіП 2.04.14-88 «Теплова ізоляція обладнання та трубопроводів», що регламентує проектування теплоізоляції:

– всі трубопроводи, що містять середовища, температурою від -180 до +600 градусів, та розташовані поза приміщенням повинні мати покривний шар термоізоляції;

– Виготовлення елементів захисту теплоізоляційного шару використовується листовий метал. Це може бути нержавіюча або оцинкована сталь, а також алюмінієві сплави;

– з’єднання поздовжніх та поперечних швів виконується за допомогою самонарізних гвинтів або заклепок;

– якщо як утеплювач використовуються рулонні матеріали, то захисні кожухи кладуться на спеціальні опорні кільця, розташовані у всіх поперечних швів та відводів.

Всі ці вимоги відносяться, не тільки до трубопроводів, але і до ємностей, різного обладнання, повітроводів, що функціонують в аналогічних умовах. Невеликою відмінністю є лише спосіб фіксації покривного шару. У цьому випадку він кріпиться до розвантажувальних полиць, які, у свою чергу, приварюються, власне, до поверхні, що ізолюється.