Новини

Попередження корозії алюмінієвих елементів захисту ізоляції трубопроводів

Безсумнівно, якісна теплоізоляція трубопроводу дозволяє суттєво скоротити функціональні втрати середовищ, що транспортуються. Однак вона вимагає ефективного захисту, що дозволяє зберігати її властивості протягом досить тривалого часу.

Для цього можуть бути використані спеціальні захисні елементи, що виконуються з листового металу. У тому числі з алюмінію. При цьому потрібно врахувати можливість його кородування та вжити відповідних заходів.

Причини корозії алюмінієвих елементів захисту ізоляції трубопроводів

Корозійні прояви на алюмінієвих виробах можуть з’явитися при:

– безпосередній вплив кислот та лугів;

– контакти з іншими металами. Насамперед це стосується сталі, при зіткненні з якою алюмінію виникають прояви так званої електролітичної корозії. Таким чином, при монтажі захисних покриттів з алюмінію варто уникати контактів металевими сітками в прошивних матах, елементами кріплення і так далі. Однак контакти з оцинкованими металами проходять без наслідків;

– контакти з деякими ізоляційними матеріалами. Це стосується совеліту, вулканіту, діатомітових та перлітоцементних виробів, а також інших матеріалів, що містять цемент.

Запобігання електролітичній корозії алюмінію

Щоб запобігти можливим проявам корозії, що виникає при контактах алюмінієвих елементів захисту ізоляції трубопроводу з іншими металами, можна передбачити організацію зазорів або встановити прокладки, для виготовлення яких підійдуть рулонні або тканинні матеріали. Не менш ефективним може бути антикорозійне покриття бітумним лаком.