Новини

Поділ теплоізоляції за видом вихідної сировини

Функціональні та експлуатаційні характеристики різних теплоізоляційних матеріалів багато в чому визначаються властивостями матеріалів виготовлення, які можуть мати різну природу походження. За цією ознакою термоізоляція може бути:

  • органічної;
  • неорганічною;
  • змішаною.

Органічна теплоізоляція

Технологія виробництва теплоізоляційних матеріалів цього передбачає використання органічних речовин. Насамперед, це різні полімери. Такі, як, наприклад, пінополістирол або пінополіуретан.

Вироби з пінополістиролу мають об’ємну масу від 10 до 100 кілограмів на метр кубічний. Значним недоліком можна назвати низьку вогнестійкість, що не дозволяє використовувати матеріал за температури вище 90 градусів.

Пінополіуретанове утеплення виконується шляхом його напилення на місці застосування. Матеріал не підтримує горіння, має щільність від 9 до 250 кілограмів на кубометр і повністю екологічний.

До органіки належать і ізоляції з відходів ділової деревини, торфу, соломи, очерету. Але через схильність до швидкого розкладання, низького рівня водо- і біостійкості вони використовуються набагато рідше.

Неорганічна термоізоляція

До цього виду термоізоляції відносяться вироби з пінобетону, скловолокна або мінеральної вати, що набула особливої ​​популярності, завдяки унікальним властивостям.

До переваг базальтової вати можна віднести:

  • негорючість;
  • відмінні звукоізоляційні властивості;
  • низьку теплопровідність;
  • хорошу паропроникність.

Об’ємна маса продукції з мінвати від 35 до 350 кілограмів на кубометр.

Змішана ізоляція

До змішаних термоізоляційних матеріалів відносяться вироби на основі азбесту (азбестокартон, азбестова повсть), з азбестових сумішей з мінеральними в’яжучими (азбестоцемент), і спучених порід (перліт, вермікуліт).

Кожен з цих матеріалів має свої сфери застосування, обумовлені їх властивостями.