Новини

Пінополіуретан або пінополістирол – що вибрати

У наші дні виробництво теплоізоляційних матеріалів використовує найсучасніші технології, що призводить до появи на ринку нових і нових матеріалів ізоляції.

Одними з найпоширеніших варіантів залишаються пінополіуретан та пінополістирол (пінопласт).
Пінопласт – один із перших ізоляційних матеріалів, який стали використовувати для утеплення будинків та споруд різного типу та призначення. Цей вид теплоізоляції, залежно від густини полістиролу, застосовується для утеплення скатних дахів, стін та перекриттів.

До переваг полістиролу можна віднести його довговічність: утеплювач може довгі роки зберігати свої основні властивості. Пінополістирол – досить легкий матеріал, при роботі з ним не потрібні великі навички. Також у нього досить низька ціна.

З іншого боку, пінопласт має недоліки. Одним із найважливіших мінусів є низька вогнестійкість. При горінні він виділяє дим та отруйні речовини, небезпечні для життя та здоров’я людини. Ультрафіолетові промені призводять до деструктивних змін та старіння матеріалу з подальшим його руйнуванням.

Найкращий аналог

Перед творцями пінополіуретану стояло завдання створити одночасно легкий, дуже міцний, однорідний матеріал із низьким водопоглинанням. До більших переваг цього матеріалу можна віднести дуже низький коефіцієнт лямбда, що становить 0,030 – 0,034 Вт/(м2К), що робить його ідеальним для утеплення будівель.

Через складніший виробничий процес пінополіуретан не такий дешевий, як пінопласт. При цьому він може бути досить тонким і одночасно зазнавати високих механічних навантажень, не деформуючись і не руйнуючись.

За параметрами полістирол об’єктивно поступається пінополіуретану, але вибір завжди залишається за замовником. Якщо ви хочете вибрати матеріал із найкращими теплоізоляційними параметрами, краще підійде ППУ, з іншого боку, якщо бюджет не дозволяє таке дороге рішення, найкращим вибором буде пінопласт.