Новини

Пінополістирол – класика теплоізоляції

З кожним роком на ринку з’являється все більше різновидів теплоізоляції, причому технологія виробництва теплоізоляційних матеріалів також удосконалюється. Це дозволяє створювати ізоляцію на основі давно відомих матеріалів із покращеними властивостями.

Крім удосконалених версій відомих продуктів – пінополістиролу або мінеральної вати, також створюються теплоізоляційні матеріали, виготовлені з нової сировини. Основні вимоги до них залишаються незмінними:

  • ефективний захист від втрат тепла;
  • екологічність;
  • міцність;
  • зручність у використанні.

Фахівці відзначають непоганий потенціал у багатьох нових продуктів на ринку, однак найпопулярнішим будівельним утеплювачем, наприклад, як і раніше залишається пінополістирол.

Особливості

Це продукт, створений у процесі переробки сирої нафти або неопору, який перетворюється на стирол, а потім, після змішування з водою та продуванням газом, на полістирол – тверді, склоподібні гранули. При нагріванні чистий водень, що міститься в ньому, розширюється, і гранули багаторазово збільшують свій об’єм.

Після необхідної витримки та аерації вони стають еластичними та стійкими до стиснення, а місце водню за рахунок технологічної обробки замінюється повітрям. Полістирол EPS (відомий у народі як полістирол) виробляється шляхом спінювання гранул з використанням пари.

Це найчастіше використовуваний ізоляційний матеріал, який випускається в декількох різновидах в залежності від сфери застосування (фасад, підлога, фундамент, а також для утеплення горищ і дахів).

Пінополістирол не стійкий до органічних розчинників (у тому числі до ацетону, бензолу, нітро, скипидару), бітуму, дьогтярним продуктам, бензину, а при тривалому контакті і до олій, тому його не можна застосовувати в місцях, де він піддаватиметься контакту з ними або з їхніми парами.