Новини

Особливості труб центрального опалення.

Сьогодні ізоляція труб з використанням таких елементів, як фольговані базальтові циліндри, наприклад, є першочерговим завданням інвестора та підрядника. Якщо ми говоримо про системи центрального опалення, то ізоляція її труб потрібна за законом, але про це варто подбати і з практичних міркувань.

Використання футерування для труб опалення є ефективним способом зниження тепловтрат і зниження рахунків за опалення. Що таке ізоляція труб? Як правильно вибрати матеріал для захисту цих монтажних елементів залежно від їх призначення та розташування?

Що взяти до уваги

Всі готові проекти будинків також повинні включати проект системи центрального опалення з урахуванням розташування і типу труб опалення. Їхнє розташування залежатиме від багатьох факторів, наприклад, від типу опалення, а також від того, чи вибираємо ми будинок з підвалом або без нього.

Незалежно від розташування труб слід подбати про їхню ізоляцію спеціальними матеріалами. При цьому вам знадобиться різна теплоізоляція для труб, що проходять у житлових приміщеннях, та для труб центрального опалення у підвалі.

Чому варто турбуватися про теплоізоляцію труб центрального опалення? Справа в тому, що це найважливіший елемент, що впливає на енергоефективність будівлі. Основне призначення теплоізоляції труб – зниження тепловтрат. Гаряча вода, що подається до радіаторів по таких трубах, може природним чином остигати, знижуючи цим ККД усієї системи опалення.

Ізоляція для труб центрального опалення потрібна також для захисту труб від механічних пошкоджень, які можуть виникнути внаслідок їхнього тертя про перегородку. Залежно від розташування труб утеплення може виконувати додаткові функції.

Наприклад, ізоляція труб, що проходять у неопалюваних приміщеннях або зовні будівлі, призначена для захисту від промерзання і розтріскування. З цієї ж причини необхідний відповідний захист для труб холодного водопостачання, які найчастіше піддаються процесам корозії через явища конденсації вологи на поверхні.