Новини

Особливості монтажу трубопроводів високого тиску

Монтаж трубопроводів високого тиску є досить складним у технологічному плані процесом, що враховує особливості майбутнього використання системи. Це може бути транспортування газу або гарячої пари під тиском, нафтопродуктів, хімічних речовин та інших робочих середовищ.

Незалежно від призначення, трубопровід завжди є конструкцією високої складності, в якій кожен елемент відіграє важливу роль та значення. Навіть від одного фітинга чи навіть болтового з’єднання в окремих ситуаціях може залежати працездатність транснаціонального трубопроводу.

Крім того, надійність кожного елемента зокрема й усієї системи у зборі безпосередньо впливає на безпеку робочого середовища та персоналу, що обслуговує систему високого тиску. Саме з цих причин питання монтажу трубопроводів високого тиску потребують грамотного та професійного підходу.

Особливості монтажу

Практично всі сучасні трубопроводи мають один функціонал, який полягає у передачі робочих середовищ від місць їх видобутку до місць переробки та прямого використання. Крім того, існують трубопровідні системи, що використовуються для видалення або відведення рідких середовищ.

Це можуть бути:

  • каналізаційні системи та колектори;
  • дренажні системи;
  • водовипускні системи, що видаляють рідину з підземних накопичувачів.

Трубопроводи бувають високого та низького тиску, що накладає деякі особливості на монтаж та подальше використання.

Монтаж трубопроводів високого тиску є відповідальною процедурою, яка вимагає дотримання жорстких стандартів, нормативів і правил. Як правило, монтаж системи високого тиску проводиться у чіткій відповідності до попередньо складених робочих проектів, ескізів та затверджених планів.

Усі відступи від початкового проекту та можливі доповнення мають бути узгоджені з проектною організацією, яка має дати «добро» на зміни.