Новини

Особливості монтажу систем трубопроводів

Технологія монтажу сталевих трубопроводів є досить складним виробничим процесом, в якому необхідно враховувати сотні факторів, починаючи від умов експлуатації і закінчуючи особливостями робочих середовищ, що передаються (температура, тиск, вологість і так далі).

Монтаж трубопроводів високого та низького тиску повинен виконуватись професіоналами відповідної кваліфікації, які знайомі з усіма аспектами та нюансами подібних процесів та враховують будь-які можливі фактори ризику.

Це досить важливо, оскільки результат монтажу трубопроводу – це гарантії безпеки персоналу, його обслуговуючого, а також надійність, довговічність, енергоефективність та простота обслуговування усієї системи передачі теплоносіїв або інших робочих середовищ.

Особливості

Практично всі трубопровідні системи мають один функціонал, що полягає у передачі робочих середовищ від місць їх видобутку до місць переробки та прямого використання. Також є системи трубопроводів, які використовуються не для поставок, а для видалення робочих середовищ (каналізація, наприклад).

Серед інших аналогів відзначаємо:

  • каналізаційні системи та колектори;
  • дренажні системи;
  • водовипускні системи, що видаляють рідину з підземних накопичувачів.

Існуючі системи трубопроводів можна умовно поділити на дві категорії – високого та низького тиску. Звичайно, кожна з них відрізняється особливостями установки та можливостями подальшого використання.

Наприклад, при будівництві систем трубопроводів високого тиску необхідно виконувати строгі норми та стандарти. Будь-які виробничі процеси тут потребують відповідності певним правилам.

Монтаж проводиться відповідно до підготовлених робочих креслень та проекту. Будь-які відступи та доповнення мають бути узгоджені з проектною організацією, яка має дати дозвіл на можливі зміни як у конструкції, так і у функціональності.

Монтаж систем трубопроводів високого тиску виконується лише після ретельної перевірки, тестування та фіксації на фундаменті закладних елементів конструкції. Це необхідно насамперед для безпечної експлуатації встановленої лінії, а також для максимально можливого терміну служби.

Сам трубопровід і кожен його елемент, починаючи від труб і закінчуючи запірною арматурою, ретельно промивається та продувається під тиском. При цьому видаляється окалина, залишки технологічного пакування, сміття та бруд, що потрапили ззовні.