Новини

Особливості експлуатації ізоляційних базальтових кашованих циліндрів

При всіх безперечних перевагах популярних термоізоляційних циліндрів, виконаних з мінеральної вати і з покриттям з алюмінієвої фольги, тривалість їх експлуатації залежить не тільки від функціональних характеристик, але і від правильності монтажу та подальшого обслуговування.

Тобто, ізоляція технологічних трубопроводів, виконана за допомогою базальтових циліндрів, вимагає уваги після завершення її монтажу.

Подальша експлуатація базальтових циліндрів

Щоб термоізоляція служила довго та ефективно, слідує:

– слідкувати за тим, щоб навантаження на циліндри не перевищували розрахункових, до яких можна віднести власну вагу виробів, масу комплектуючих, характерні для місцевості вітрові та снігові;

– не допускати можливості розгерметизації ізоляційної конструкції, у місцях монтажних швів та з’єднань окремих елементів;

– уникати будь-яких механічних пошкоджень зовнішнього покриву. Якщо це сталося, то слід вжити заходів для їх усунення. Для герметизації проколів до 5 міліметрів використовується алюмінієва стрічка, що самоклеїться. Для усунення більш серйозних пошкоджень застосовуються латки з матеріалу, аналогічного покривному, що приклеюються герметиком і герметизуються все тією самою алюмінієвою стрічкою, що самоклеїться.

Для нормального функціонування циліндрів із мінвати слід не рідше одного разу на рік проводити огляд магістралі, щоб вчасно виявити та усунути можливі дефекти.

За підсумками виконаної роботи, пов’язаної з оглядом, дефектуванням та усуненням дефектів, обов’язково має бути оформлений відповідний акт.