Новини

Основні експлуатаційні переваги базальтової вати

Чимала затребуваність циліндрів з базальтової вати цілком може бути зрозуміла оптимальною сукупністю експлуатаційних характеристик матеріалу їх виготовлення, що включають:

  • негорючість;
  • хорошу паропроникність;
  • відмінні звуко- та теплоізоляційні властивості.

Пожежна безпека

Кам’яна вата не горить і не підтримуватиме горіння. Базальтова основа матеріалу не схильна до розплавлення при температурі до 1400 градусів. При цьому вата не виділяє токсичних речовин, які під час пожежі є не менш небезпечними, ніж відкритий вогонь.

Паропроникність

Показник паропроникності мінвати знаходиться в діапазоні від 0,25 до 0,35 мг/м3. Волога легко проходить через утеплювач, не утворюючи конденсату. Тобто кам’яна вата практично не вбирає вологу, що може бути важливою властивістю для трубопроводів, що експлуатуються в особливих умовах.

Теплопровідність

Безперечно, головною перевагою теплоізоляції з мінеральної вати є її дуже низька теплопровідність. Її коефіцієнт перебуває у діапазоні від 0,035 до 0,039 ват/м.к. Цьому сприяє низька теплопровідність та статичність повітря, укладеного у волокнах теплоізоляційного матеріалу.

Щільність

Крім основних характеристик, варто брати до уваги і щільність базальтової вати. Цей показник може змінюватись у досить великому діапазоні, від 20 до 200 кілограм на кубічний метр.

Щільність мінвати є не менш важливою характеристикою ніж інші, оскільки багато в чому визначає фізико-механічні властивості ізоляційного матеріалу.