Новини

Обшивка труб – ефективний спосіб зниження тепловтрат

Щоб система опалення була високоефективною, необхідно інвестувати у такий необхідний компонент, як якісна та ефективна ізоляція для труб. Багато інвесторів не приділяють належної уваги цьому питанню, намагаючись заощадити на загальній вартості проекту.

Як результат – постійні проблеми у роботі системи, втрати тепла, високі витрати на обслуговування, низька ефективність тощо. Чому ж обшивка трубопроводу настільки важлива?

Переваги використання ізоляції труб

На що звернути увагу під час вибору теплоізоляції? Насамперед, слід розуміти, що правильно спроектована теплоізоляція має безліч переваг. Вона дозволяє:

  • забезпечити тепловий комфорт;
  • захистити від конденсації водяної пари та корозії установки;
  • захистити персонал від опіків;
  • знизити загальний рівень шуму та вібрації;
  • зменшити витрати на передачу теплоносія.

Щоб ізоляційне покриття труби виконувало свою роль, його потрібно правильно підібрати. Що враховувати при покупці? Важливі параметри під час вибору – це, наприклад, коефіцієнт теплопровідності (позначається як λ). Чим нижче його значення, тим ефективніша ізоляція. Сучасні ізолятори труб дозволяють зменшити втрати енергії до 90%.

Важливим є правильний підбір матеріалів, серед яких мінеральна вата, поліетилен, каучук, поліпропілен тощо. Матеріал повинен відрізнятися міцністю та гнучкістю. Деякі вироби додатково покриті полімерною плівкою для захисту від механічних пошкоджень.

Максимальна температура теплоносія також має значення, оскільки з урахуванням цього параметра підбирається тип матеріалу ізоляції. Звертаємо увагу на вогнестійкість, вологостійкість, стійкість до біологічного та хімічного впливу.